Citi retrīveri


Kopā pavisam ir 6 dažādas retrīveru šķirnes: zelta retrīvers, labradors retrīvers, česapīkas retrīvers, sprogainais retrīvers, gludspalvainais retrīvers, jaunskotijas pīļu retrīvers. Latvijā visvairāk pazīstami ir labradori un zelta retrīveri, tapēc centīsimies jūs nedaudz iepazīstināt arī ar pārējām retrīveru šķirnēm.

Kas visām retrīveru šķirnēm ir kopīgs?
Viņi visi ļoti mīl ūdeni un būs neizsakāmi laimīgi, ja jūs spēsiet viņiem nodrošināt peldes. Starp kāju pirkstiem viņiem ir īpašas peldplēvītes, kas palīdz peldēšanā un ūdens necaurlaidīgs kažoks. Šie suņi var droši izpeldēties arī ledainā ūdenī un viņiem nekas slikts nenotiks, jums vienīgi viņš jānoslauka ar dvielīti. Neapšaubāmi, visi retrīveri ir arī ar lielisku ožu apveltīti putnu medību suņi. Retrīveriem, parasti, ļoti patīk spēles un kaut ko nest mutē, kas nāk no viņos iedzimtajiem medību instinktiem.
Pārsvarā, lasot par retrīveriem, par katru no viņiem var sastapties ar tādu raksturojumu kā gudri, uzticami, viegli apmācāmi, enerģiski, inteliģenti, jūtīgi, lojāli, draiskulīgi, mundri, ziedojas savai ģimenei, ļoti mīl bērnus...
Retrīverus daudz izmanto kā aklo pavadoņus, glābēj suņus, policijas palīgus sprāgstvielu un narkotiku meklēšanā un citur.
Šie vai līdzīgi vārdi parasti arī ir sastopami lasot par katru no viņiem, tapēc tālāk runājot par šķirni atsevišķi es cenots atlasīt kaut ko atšķirīgu, kas nebūtu visiem kopīgs, lai gan jāsaka, tās ir tikai nianses.
Arī interesējoties par iespējamajām iedzimtajām slimībām, var teikt, ka tās arī ir kopīgas visiem retrīveriem, izņemot, jaunskotijas pīļu retrīveru, kas skaitās veselīgi suņi un kur samērā reti var novērot kādu iedzimtu slimību. Pie iedzimtajām slimībām retrīveriem var minēt: displāzija, acu problēmas, epilepsijas, diabēts.
Lai izvairītos no šāda slima suņa iegādes, jums ir rūpīgi jāizvēlas uz jāizvaicā audzētājs no kura jūs sunīti vēlaties pirkt.


Česapīkas retrīvers
Skausta augstums: 53-66 cm.
Svars: 25-36 kg.
Aptuvenais dzīves ilgums: 10-12 g.

Kopšana: Česapīkas retrīvera spalva ir viegli kopjama, kura jāķemmē ar stingru birsti, lai tiktu vaļā no apmirušā apmatojuma. Šos suņus nevajadzētu bieži mazgāt, jo tādā veidā var izjaukt to eļļaino apmatojumu, kas palīdz pasargāt no ledaina ūdens.

Raksturojums: Česapīkas retrīvers no pārējiem retrīveriem atšķiras ar to, ka tas ir vairāk stūrgalvīgs, rezervētāks un agresīvāks pret svešiniekiem. Šīs šķirnes retrīveri arī var būt kauslīgāki attiecībā pret citiem suņiem. Česapīkas retrīveru neiesaka ņemt kā pirmo suni. Apmācot viņu, jums jābūt pārliecinātam, jo viņiem patīk darboties pašiem uz savu galvu un treniņam jābūt stingram ar labu vadību.
Links čespīkas retrīveram:
Chesapeake Bay Retriever
Sprogainais retrīvers
Skausta augstums: 63-69 cm.
Svars: 29-36 kg.
Aptuvenais dzīves ilgums: 8-12 g.

Kopšana: Sprogainajam retrīveram ir īpatnējs sīksprogains apmatojums, kas pasargā viņus no auksta ūdens. Ūdens necaurlaidīgais kažoks ātri nožūst un to ir viegli kopt.

Raksturojums: Sprogainos retrīverus uzskata par vienu no vecākajām retrīveru šķirnēm. Šīs šķirnes pārstāvji vienlīdz labi sadzīvo gan ar cilvēkiem, gan citiem dzīvniekiem. Viņi jūs sargās, tikai tad, ja ģimenei patiešām draudēs briesmas. Šos suņus nav vēlams atstāt vienus, viņiem jābūt kopā ar ģimeni. Briedumu viņi var sasniegt līdz 3 gadu vecumam. Apmācot sprogainos retrīverus, apmācībai jābūt maigai, bet konkrētai.
Links sprogainajam:
Curly Coated RetrieversGludspalvainais retrīvers
Skausta augstums: 56-58 cm.
Svars: 27-32 kg.
Aptuvenais dzīves ilgums: 10 g.

Kopšana: Nepieciešams nedēļā reizi izķemmēt un reizēm apgriezt (trimmēt).
Gludspalvainais retrīvers izskatās gandrīz kā zelta retrīvers un apmatojums viņiem ir brūnā vai melnā krāsā. Bildes pašlaik vēl nav pieejamas, bet centīsimies sagādāt! 

Raksturojums: Gludspalvainie retrīveri jau no kucēna vecuma līdz sirmam vecumam ir ļoti enerģiski, rotaļīgi un ar nepārvaramu mīlestību pilni. Viņi mīl visus, dažreiz viņi ir pat pārāk draudzīgi. Šie retrīveri labi sadzīvo ar citiem suņiem un dzīvniekiem. Gludspalvainie retrīuveri labi apmācās, bet treniņiem ir jābūt īsiem un ar jautrību, bez pārmērīgas atkārtošanas. Tomēr treniņi un rotaļas viņiem ir nepieciešami bieži, lai viņi var izlikt savu lielo enerģijas pārpilnību.
Linki gludspalvainajiem:
http://www.flatnews.no
http://www.flatgarden.com
http://www.nwfcrc.org/default.htm
http://www.almanza.se/hundar/1_hundar.htm
 


Jaunskotijas pīļu retrīvers
Skausta augstums: 43-53 cm.
Svars: 17-23 kg.
Aptuvenais dzīves ilgums: 12-14 g.

Kopšana: Nedēļā reizi jāizķemmē ar stingru ķemmi.

Raksturojums: Jaunskotijas pīļu retrīvers ir vairāk rezervēts pret svešiniekiem nekā zelta retrīvers. Šie suņi mīl smagu darbu un izbauda mirkļus ko pavada kopā ar saimnieku. Viņi ir jūtīgi un vienmēr gatavi ziedoties savai ģimenei, protams, arī ūdenī, viņiem ļoti patīk uzmanīt savu saimnieku.
Links Jaunskotijas pīļu retrīveram:
Nova Scotia Duck Tolling Retriever


Labradori retrīveri
Linki:
www.retriveri.lv
http://www.labradorklubben.se/ENGELSK/index.html
http://www.browndogretrievers.com/links.htm