Sākums
Saturs
Sākums
Par retrīveriem
Kopšana
Apmācība
Veselība
Forums
Saites
Bildes
E-mails
English
Vecais lapas variants
Piereģistrēties

Aizmirsāt paroli?
Vēl neesat reģistrējies? Reģistrācija
Skaitītāji
Top.LV

NutraGold
Pēdu meklēšana Drukāt E-pasts
Tematiskais pasākums – pēdu meklēšana - Kleisti 3.09.

    Laiks bija jauks un cilvēki arī nebija pārāk daudz – līdz ar to katram bija iespēja pamēģināt kā viņa suns iet vai neiet pa pēdām. Bija iespēja arī uzdot vienkārši jautājumus par to, kas jāņem vērā sākot apmācīt sunīti. Bildes no pasākuma var apskatīt fotogalerijā . Tur mazā zeltainā retrīveru sunīte, kurai tikai 3 mēneši un arī taksīts, smuki iet pa pēdām.
    Domāju katrs, kas bija atbraucis uz pasākumu uzzināja ko jaunu par to, ko un kā es varu darīt kopā ar savu suni.
    Kā stāstīja Alberts, pēdas sunim var sākt pakāpeniski mācīt meklēt jau no 2 mēnešu vecuma, bet svarīgi suni nepārslogot un tas nerīkst būt ilgi, lai sunim saglabājas interese to darīt. Papildus tam, kas rakstīts par pēdu meklēšans pamatprincipiem no sarunas ar Pāvelu un Valdi Bikovski, jāmin dažas atziņas no tā, ko stāstīja Alberts – barībai jābūt mīkstai, lai suns ejot pa „uzliktajām” pēdām nepatērē daudz laiku barību sakošļājot.
    Tāpat vēlākos apmācības posmos nav pareizi sunim norādīt ar roku kur meklējamas pēdas – sunim jāmeklē pašam ar degunu – neatradīsi pēdas nepaēdīsi. Pamatā ir medījuma dziņas attīstība - suns un vilks dzen pēdas, lai atrastu medījumu. Tāpat pareizi pēdas likt zālē, kas nav augsta un sunim mācību procesa laikā jāiet pa pēdām tā, lai vējš būtu no mugurpuses.
    Garākā gabalā (vēlākā apmācības procesā) pēdas tomēr ir pareizi likt ejot uz preikšu zem pirkstgala, lai suns ejot pa pēdām sākumā sajūt pēdas smaržu un tikai pēc tam barību, kas ielikta iekšā pēdā pie pirkstgala. Tāpat suns ejot pa pēdām jūt, kuras pēdas ir vecākas – respektīvi, kā cilvēks ir gājis laikā un pārvietojies. Nu tas īsumā par šo pasākumu.

    Lai Tavam sunim gudrs saimnieks - viens no tematiskā pasākuma zemtekstiem. Pēc pieredzes ar manu suni varu teikt, nemaz nav tik vienkārši iemācīt pareizi sunim to, ko vēlies, lai viņš dara to tā kā Tu to gribi un veikt šo apmācības procesu viņam saprotamā „valodā” un kā panākt, lai suns klausa un izpilda visu ar prieku un interesi. Šī bija vēl viena jauka iespēja parunāt ar pieredzējušiem cilvēkiem, kas suņu apmācības jomā sasnieguši ļoti daudz un sarunas ar šādiem cilvēkiem, viņu demonstrējumi par to, ko un kā pareizi darīt mācot savu sunīti ir, iespējams, kas vairāk nekā lasot to visu grāmatās vai internetā un mēģinot to pēc tam darīt pašam tā, kā rakstīts grāmatā.
    Tiekamies atkal kādā no turpmākiem pasākumiem!  
 
< Iepriekšējais raksts   Nākamais raksts >