Zelta Retrīvers – suns, draugs, vai prece ?

Šī ir nekomerciāla izglītojoša mājas lapa, par to, kas jāņem vērā iegādājoties Zelta Retīveru. Šīs šķirnes suņi ir dzīvespriecīgi un ļoti draudzīgi, par ko liecina jau šo suņu draudzīgais izskats ar bieži vien raksturīgo labsirdīgo “suņa smaidu”. (atcerieties filmu “Nebeidzamais stāsts” un labsirdīgo veiksmes pūķi Falkoru). Šajā lapā ir atbildes uz jautājumiem, kas interesē mani un daudzus šīs lapas idejas atbalstītājus un domu biedrus.
Jūs atradīsiet atbildes par to, kas ir zelta retrīvers, viņa uzvedību un to kā suns ar prieku sapratīs to, ko vēlas saimnieks.
Ieteicamie jautājumi , lai uzzinātu, vai kucēnu audzētājs ir darījis visu, lai novērstu iespējas rasties kādas šai šķirnei raksturīgas slimības - gūžas locītavu displāzija, acu problēmas, iedzimtas sirds problēmas.
Tie, kas neveic šādas veselības pārbaudes pirms zelta retrīveru pārošanas, acīmredzot uzskata šīs šķirnes suni par vienkāršu preci, ar ko var labi nopelnīt. Un bieži no šādiem audzētājiem, kas neveic kucēnu vecāku veselības pārbaudes, Jūs sunīti varēsiet nopirkt ātrāk nekā 8 nedēļu vecumā un arī nauda Jums par to būs jāmaksā mazāk, nekā iegādājoties sunīti no audzētāja, kas rūpēsies, lai kucēns nodzīvotu veselu un laimīgu suņa dzīvi. Izlasot jurista skaidrojumu par šķirnes suņu audzēšanu Latvijā, ir skaidrs, ka šādiem sliktiem suņu audzētājiem, kuriem zelta retrīvers ir kā prece, diemžēl, ir grūti pēc tam kaut ko izdarīt nesakārtotās likumdošanas dēļ.
Atradīsiet skaidrojumu, kāpēc kucēnu nevajadzētu paņemt ātrāk pie sevis, kā 8 nedēļu vecumā un citu noderīgu informāciju par suņa attīstības stadijām kucēnam augot.
Jūs uzzināsiet arī, ka nodrošinot un veicinot kucēna lēnu augšanu , var samazināt iespēju attīstīties gūzas locītavu displāzijai.
Būs arī viedoklis par suņa barošanu.
Draudzīgajā forumā atradīsiet domubiedrus un saņemsiet ieteikumus un atbildes uz Jums interesējošiem jautājumiem un paši varēsiet piedalīties šīs mājas lapas veidošanā.
Fotogalerijā dažādi interesanti stāsti un bildes.
Pašlaik tiek gatavota lapas jaunā versija - tapšanas stadijā.